Aktualności

Kołek PSD – Bizeps

Kołek PSD – Bizeps

środa, 21 sierpnia, 2013

Uniwersalny kołek nylonowy PSD (Bizeps) Kołek PSD wykonany jest z odpornego na uszkodzenia i wysoką temperaturę poliamidu. Kołek PSD jest uzupełnieniem „luki” pomiędzy uniwersalnymi kołkami o niewielkiej długości, a kołkami ramowymi . Jego zaawansowana konstrukcja pozwala mu na pewne mocowanie elementów w większości stosowanych materiałach podłoża . Cechy kołka PSD : •Wysoka wartość zakotwienia w różnych materiałach podłoża •Optymalne rozłożenie sił •Chroni materiały budowlane •Uniwersalne zastosowanie w betonie, cegle, gazobetonie , cegle dziurawce , porothermie oraz kamieniu naturalnym , klinkierze , marmurze itd. •Oryginalny NYLON zapewniający wysokie parametry pracy w temperaturze od -40 do +80 st

Kołek do płyt gipsowo-kartonowych GDK – Spiral

Kołek do płyt gipsowo-kartonowych GDK – Spiral

poniedziałek, 20 maja, 2013

Kołek do płyt gipsowo-kartonowych GDK (Spiral) Łącznik GDK, wykonany ze specjalnie utwardzanego tworzywa służy do bezpośredniego mocowania w płycie gipsowo-kartonowej. Kołek należy powoli wkręcać do płyty przy pomocy wkrętarki elektrycznej lub śrubokrętu. Gwint łącznika wcina się w materiał płyty mocując kołek dzięki swojemu kształtowi. Nadaje się do wkrętów o różnych średnicach i długościach! Szybko i łatwo ! Bez wiercenia! Bez specjalnych narzędzi i wierteł! TOX – GDK!

Kołek do płyt GD 39 – Spiral Pro

Kołek do płyt GD 39 – Spiral Pro

poniedziałek, 20 maja, 2013

Kołek do płyt g-k (Spiral Pro) Kołek do płyt gipsowo-kartonowych GD 39 z płaskim kołnierzem wykonany jest ze stopu ZnAI. Kołek składa się z korpusu z gwintem, cylindrycznego trzpienia i części odchylnej z wiertłem. Kołek wkręca się bez uprzedniego wiercenia otworu. Do mocowania należy używać wkrętów do płyt wiórowych o średnicy 4,5 mm. Kołek GD 39 nadaje się do mocowania w płytach gipsowo-kartonowych i drewnianych. Przy mocowaniu w płytach drewnianych należy uprzednio wywiercić otwór o średnicy 11 mm. Kołki GD 39 stosuje się do mocowania instalacji elektrycznych i sanitarnych.

Kołek do płyt GD 37 – Spiral Plus

Kołek do płyt GD 37 – Spiral Plus

poniedziałek, 20 maja, 2013

Kołek do płyt gipsowych (Spiral Plus) Kołek do płyt gipsowo-kartonowych GD 37 z płaskim kołnierzem wykonany jest ze stopu ZnAI. Kołek składa się z korpusu z gwintem i cylindrycznego trzpienia z wiertłem. Kołek GD 37 wkręca się bez uprzedniego wiercenia otworu. Do mocowania należy używać wkrętów do płyt wiórowych o średnicy 4,5 mm. Kołek GD 37 nadaje się do mocowania w płytach gipsowo-kartonowych, gazobetonie i płytach drewnianych. Przy mocowaniu w płytach drewnianych należy uprzednio wywiercić otwór o średnicy 6 mm. Kołek GD 37 stosuje się do mocowania instalacji elektrycznych i sanitarnych.

Kołek przechylny do płyt KD – Spagat Pro

Kołek przechylny do płyt KD – Spagat Pro

poniedziałek, 20 maja, 2013

Kołek przechylny (Spagat Pro) Kołek przechylny KD opracowano do mocowania większych obciążeń w płytach gipsowo-kartonowych, blachach, płytach wiórowych i osb. Wersja D8 służy do montażu wszelkich obciążeń. D10 – przeznaczona jest przede wszystkim do mocowania urządzeń sanitarnych: umywalek, muszli klozetowych i pisuarów. Kołek przechodzi przez otwór w płycie i po przechyleniu części mocującej, przylega do dużej powierzchni płyty.

Kołek składany ze sprężyną TICKI – Spagat, Pirat Eddi-S, Oase Spagat

Kołek składany ze sprężyną TICKI – Spagat, Pirat Eddi-S, Oase Spagat

poniedziałek, 20 maja, 2013

Kołek ze sprężyną (Spagat, Pirat Eddi-S, Oase Spagat) Wykonany z galwanicznie ocynkowanej stali kołek specjalny do murów z pusta przestrzenią składa się z dwóch części odchylanych sprężyny i gwintowanego trzpienia. Kołek TICKI wykonywany jest w trzech odmianach: typ M z prostym trzpieniem i moletowaną nakrętka mosiężną typ N z hakiem okrągłym otwartym podkładką i nakrętką sześciokątną typ O z prostym trzpieniem podkładką i nakrętką sześciokątną Kołek składany TICKI nadaje się do mocowania w sufitach z pustą przestrzenią, w płytach ściennych (gipsowo-kartonowych, cementowych, drewnianych) i sufitach podwieszanych. Kołki TICKI stosuje się do mocowania instalacji elektrycznych, grzewczych i wentylacyjnych.

Kołek do muru z pustą przestrzenią MHD-H – Pirat Skippi – L

Kołek do muru z pustą przestrzenią MHD-H – Pirat Skippi – L

poniedziałek, 20 maja, 2013

Kołek do murów z pustą przestrzenią(Pirat Skippi – L) MHD-H-WS = kolek MHD ze śrubą z krótkim hakiem z rowkiem.

Kołek do muru z pustą przestrzenią MHD – Acrobat

Kołek do muru z pustą przestrzenią MHD – Acrobat

poniedziałek, 20 maja, 2013

Kołek do pustych przestrzeni (Acrobat) Wykonany z galwanicznie ocynkowanej stali kołek MHD składa się z tulejki z kołnierzem i z podzielonego na wiele części korpusu rozporowego, którego segmenty złączone są na końcu kołka. Końcowa część kołka ma metryczny gwint wewnętrzny. Kołek MHD-S dostarczany jest z wkrętem. Kołek MHD nadaje się do mocowania w płytach gipsowo-kartonowych. sklejce, płytach wiórowych, sufitach podwieszanych i sufitach z pusta przestrzenia. Kołki MHD stosuje się do mocowania regałów, szafek wiszących, karniszy itp. Kołek MHD mocuje się w ścianie za pomocą wkrętaka. Do szybkiego i wygodnego osadzania kołków zaleca się używanie specjalnych cęgów montażowych.