Aktualności

Kołek z blachy MKD – Tiger

Kołek z blachy MKD – Tiger

poniedziałek, 13 maja, 2013

Kołek z blachy MKD (Tiger) Metalowy kołek MKD wykonany jest z blachy galwanicznie ocynkowanej. Kołek składa się z tulejki i korpusu rozporowego podzielonego na cztery ząbkowane segmenty. Kołek nadaje się do mocowania w betonie, murze pełnym i gazobetonie. Do mocowania w murze z pustą przestrzenią należy stosować kołki 8/60 i 10/60. W gazobeton można kołek wbijać bez uprzedniego wiercenia otworu. Kołek MKD ze szpilką z gwintem M8 stosuje się do mocowania rur gazowych i wodnych. Do innych mocowań należy używać wkrętów do drewna lub wkrętów do płyt wiórowych.

Kołek do gazobetonu GB – Ytox

Kołek do gazobetonu GB – Ytox

poniedziałek, 13 maja, 2013

Kołek do gazobetonu (Ytox) Wykonany z poliamidu łącznik GB nadaje się do zakotwień w gazobetonie. Unikalny kształt pozwala na stosowanie wielu średnic wkrętów dla każdej średnicy kołka. Podział na trzy elementy zapewnia optymalne przeniesienie sił, a dodatkowe żebra w każdej z części kołka wspomagają prawidłowe zakotwienie. Kołnierz na końcu tulei kołka zapobiega zbyt głębokiemu osadzeniu. GB jest idealnym, uniwersalnym zakotwieniem w gazobetonie.

Kołek rozporowy EL – Fuge

Kołek rozporowy EL – Fuge

poniedziałek, 13 maja, 2013

Kołek rozporowy do betonu (Fuge) Kołek rozporowy z tworzywa sztucznego składa sia z tulejki z krawędziami blokującymi i trójdzielnego korpusu rozporowego. Kołek EL produkowany jest w dwóch odmianach: EL bez kołnierza EL-K z kołnierzem. Kołki EL nadają się do mocowania w betonie i murze pełnym. Kołki EL stosuje się do standardowych mocowań różnych przedmiotów. Uwaga – przy mocowaniu w fugach między cegłami sprawdź nośność podłoża! W płytach kanałowych stosuj kołki o odpowiednio dobranej długości! Jeżeli nie jesteś pewny podłoża – stosuj mocowania uniwersalne!