Aktualności

Kotwa z trzpieniem wbijanym TE

Kotwa z trzpieniem wbijanym TE

wtorek, 21 maja, 2013

Kotwa z trzpieniem wbijanym TE Kotwa TE z gwintem wewnętrznym wykonana ze stali galwanicznie ocynkowanej to zamocowanie o wszechstronnym zastosowaniu. Mocowanie i rozparcie możliwe jest dzięki narzędziu WED. Prawidłowe zamocowanie następuje w momencie oparcia się tulei narzędzia WED na ściankach kotwy TE. TE nadaje się do montażu w niezarysowanym betonie klasy ≥ C 20/25. W wersjach M6 – M12 mocowanie spełnia wymogi DIN 18168 – niepalnego zakotwienia stropów lub podobnych obciążeń o ciężarze do 1,0 kN/m2.

Tuleja mosiężna z gwintem wewnętrznym MSD – Metrix

Tuleja mosiężna z gwintem wewnętrznym MSD – Metrix

wtorek, 21 maja, 2013

Tuleja mosiężna z gwintem wewnętrznym MSD (Metrix) Tuleja MSD jest prostym, odpornym na korozję i pewnym mocowaniem Rozparcie następuje przez wkręcenie śruby. Do zamocowania wystarcza płytki otwór. Dzięki niewielkiej różnicy mocowanych śrub i średnicy tulejki możliwy jest montaż przetykowy. MSD to szybkie zakotwienie we wszystkich materiałach budowlanych.

Uniwersalna kotwa stalowa MSL

Uniwersalna kotwa stalowa MSL

wtorek, 21 maja, 2013

Uniwersalna kotwa stalowa MSL Kotwa MSL łączy zalety uniwersalnego zamocowania z wytrzymałością stalowych kotew. Służy do montażu we wszystkich materiałach budowlanych! Unikalna konstrukcja zapewnia najwyższą wytrzymałość, a tworzywowa tulejka zapobiega pęknięciom cegieł i pustaków. Montaż następuje przez dokręcenie śruby. Kotwa zamontowana jest prawidłowo, jeżeli głowa śruby zetknie się z podkładką. MSL – pierwsza uniwersalna kotwa stalowa !

Kotwa do montażu stropów podwieszanych DNA

Kotwa do montażu stropów podwieszanych DNA

wtorek, 21 maja, 2013

Kotwa do montażu stropów podwieszanych DNA Kotwa DNA służy do szybkiego i pewnego montażu stropów podwieszanych. Przez montaż przetykowy nadaje się szczególnie do zakotwień zawiesin i szyn systemowych. Łatwa kontrola zamocowania przez wbicie rozpórki pozwala oszczędzić czas potrzebny na montaż. Przed zbyt szybkim rozparciem kotwa jest chroniona bezpiecznikiem. Nadaje się przy montażu sufitów podwieszanych do stosowania w strefie rozciągania betonu ≥ C20/25. DNA – spełnia wymogi dla mocowań niepalnych wg. DIN 4102

Kotwa trzepieniowa S-KA / S-KAH

Kotwa trzepieniowa S-KA / S-KAH

wtorek, 21 maja, 2013

Kotwa trzepieniowa S-KA / S-KAH Kotwa trzpieniowa S-KA / S-KAH służy do wszelkich zamocowań w betonie klasy ≥ C 20/25. Produkt przeznaczony jest zarówno do strefy betonu zarysowanego jak i do strefy sciskania betonu. Kotwę S-KA / S-KAH można zamocować również w kamieniu naturalnym. Służy do wszelkich zakotwień przy montażu fasad, konstrukcji stalowych i drewnianych, kotwienia w fundamentach i elementach nośnych budynków. Mocowanie następuje przez dokręcenie nakrętki, przez co rozparta zostaje tulejka przed stożkiem trzpienia.

Kotwa tulejowa TSL (HD)

wtorek, 21 maja, 2013

Kotwa tulejowa Kotwa TSL (HD) przeznaczona jest do najbardziej wymagających zamocowań. Występuje w wersjach z nakrętką – TSL-B lub ze śrubą TSL-S. Przez dokręcenie nakrętki bądź śruby tulejka ulega rozparciu. Produkt przeznaczony jest zarówno do strefy ściskania betonu jak i do strefy betonu zarysowanego. Pierścień z tworzywa gwarantuje równomierne rozłożenie sił rozporowych w miejscu zakotwienia. TSL przeznaczona jest do betonu klasy ≥ C20/25.